Ülkece nereye gidiyoruz? Ne hale geldik? | A Kalite Paylaşım

Ülkece nereye gidiyoruz? Ne hale geldik?

LadySea

Üye
Üye
Her gün haberlerde ekonomik sıkıntılar, kadına şiddet, çocuk istismarı, terör olayları, Suriyeliler vb. konuların gündemimizden hiç çıkmadığı bir Ülke haline geldik.

Son gelen şehitlerimizin haberleri ve 5 yaşında bir meleğimizin başına gelen insanlık dışı olay beni çok kahretti. Bir vatandaş olarak sorgulama gereği hisettim. Bizi bu kadar gerileten, Türk örf, adet ve geleneklerinden uzaklaştıran, toplumda ki insanları bir birine kutuplaştıran, nefret tohumları ekerek ötekileştiren, ayrıştıran kim? Bizi bu durumlara kim getirdi? Eğitimden, ilim ve bilimden ne ara bu kadar uzaklaştık, bilerek ve isteyerek mi cahil bir toplum inşa etmeye çalışıyorlar? Sorgulamayan, sadece biat eden bireyler mi yetişiyor? İnsani değerlerimizi, tüm canlılara olan sevgimizi saygımızı nasıl kaybettik?

Malesef bizi mutlu yarınların beklediğine olan inancım kalmadı. :( Ülkemizin ve insanlarımızın içerisinde bulunmuş olduğu durum ile alakalı sizlerin de düşüncelerini merak ediyorum.

CeReN

Yeni üye
Üye
ekonomik olarak cok kotu durumdayiz insallah duzelir diyorum ama kac zamandie boyle yani