Teflon ya da Granit Tencere Tavsiyesi | A Kalite Paylaşım

Teflon ya da Granit Tencere Tavsiyesi

aymira

Yeni üye
Üye
Teflon yada granit tencere takımı almak istiyorum, memnun kaldığınız bir marka var mı?

_nur_

Yeni üye
Üye
ASLA KARACA GRANİT alma. Kalite berbat. Yazık oldu parama, iki tencere bir en büyük tava ve döküm kek kalıbı almıştım.

_nur_

Yeni üye
Üye
Yılbaşında almıştım garantisi devam ediyor ama gelecek olan da aynı kalitede sonuçta. Genel anlamda kalitesi düşük malesef.

aymira

Yeni üye
Üye
O konuda haklısınız özellikle bulaşık makinesinde daha çabuk deforme oluyor.

_nur_

Yeni üye
Üye
Aldığımdan beri elde yıkıyorum birde. Makineye hiç atmadım. Dolapta da onlara ayrı bir yer ayırdım ve aralarına koruyucu keçe koyuyorum. Pişirme de deforme oluyor.
Çizilmeye çok müsait. Çok dikkatli kullanmak gerek. Mesela tencerenin tamamını granit yapmışlar kapağı bile kapandığı bölümleri çizdi. Mesela yemek yaparken kaşığı kenara vuruyoruz ya, vurduğun yerler de granit olduğu için çiziliyor. Aslında kapak oturan yer metal olması gerekiyordu.

tubis

Yeni üye
Üye
Teflonun kendisi kansorojen fabrikası. 10 yıl icinde kendini kapatma kararı aldı, granit konusunu da veya diger altrnatifleride araştirin simdiden. Güle güle kullanmanız dileğiyle.

Bu arada Hisarın granit takımını aldım çok memnunum şu an.

Sevily

Yeni üye
Üye
Bir satıcı bana seramik tencereler tutmadı.Ellerindeki seramikleri kaplayıp granit diye bir şey uydurdular demişti.
En sağlıklısı çelik tabi ki ya da gerçek döküm.

prensesebru

Yeni üye
Üye
Tefal pilav ve dolma icin iyi yemek için korkmaz veya hisardan asla vazgeçemiyorum. Granit sadece pilav yapiyorum, yemeklerin tadı olmuyor, bakira veririm o parayi granitlere vermem.

tubis

Yeni üye
Üye
En sağlıklı çelik olanı titanyum da alüminyum üzerine kaplamadir, teflon da kanserojen üretiyor. Görsel olarak çok güzeller ama en iyi celik tenceredir.

Sevily

Yeni üye
Üye
Ben her zaman celik derim, 33 seneden beri kullanıyorum ceyizimden kalma hic bir şey olmadı. Artık pılavı bile celikte yapıyorum, onların üstüne kac teflon attım cöpe.

nazlim

Yeni üye
Üye
Ben evlenirken epey araştırmıştım biraz ağır ama en sağlıklı ham döküm demir. Ben sahan seti alabildim çok memnunum henüz tencerem yok. Ama teflon vb tüm tavalara veda ettim hiç yapışmıyor ve çok lezzetli.

İnstagram dan bir sayfadan aldım. Teşekkür ederim neredeyse her şeyi onda yapıyorum sığıyorsa. Gerek duyarsanız özelden yazarım.

_nur_

Yeni üye
Üye
Çelik diyen arkadaşlar çelik de et yada tavuk kavurun yarısı tavada kalıyor.köfte bile kızartsan yapışıyor ve köfte parçalanıyor.bu tür yemekler için teflon yada granit şart

Sevily

Yeni üye
Üye
Çelik diyen arkadaşlar çelik de et yada tavuk kavurun yarısı tavada kalıyor.köfte bile kızartsan yapışıyor ve köfte parçalanıyor.bu tür yemekler için teflon yada granit şart
Kesinlikle katılmıyorum çelik tavamda köfte kizartirim önce tavayi iyice kızdırın sonra yağı iyice kızdırın asla parcalanmiyor. Dokum tavalar hem sağlıklı hem lezzetli yapiyor eti tavuğu. Onuda kullanabilirsiniz ama fazla koku ve duman oluyor sanki. Benim mutfak kapım olmadığı için fazla kullanmıyorum döküm tavami.

Lora

Yeni üye
Üye
Amway İcook tencere ve tava setlerini tavsiye ederim,kendim de 5 yıldır kullanıyorum,Duramic kaplamadır,düdüklü tencere gibi kendini kitliyor ve ısıyı hapsediyor,yiyeceklerin vitamini içinde kalıyor,araştırın yardımcı olurum. Yıllarca bozulmayan garantisi olan ve parçalarını devamlı bulabileceğiniz evladiyelik bir ürün almış olacaksınız.

T

Tülay

Ziyaretçi
Aynen kullanıyorum yok böyle birşey.azicik yağ ile çok kızartma yapıyorum.hem yağdan hemde sağlıktan faydalaniyorum.altini kapatsam da 5dk kadar pişirmeye devam ediyor.tupten tasarruf ediyoruz.bunu yıllara vurunca tavalar kendi parasını Kendi çıkarıyor.cizilmiyor yanmıyor yapismiyor daha ne olsun

Z

Zen

Ziyaretçi
Tencere tavanın uzmanı tefaldir gerisi yalan. 4 ay önce karacadan yemek takımı almak gibi bir hata ettim ilk kullanımda çizildi tabaklar geri yolladım 2,5 ayda cevap geldi değişim diye ama birdaha çizilmez diye garanti veremezlermiş kırık gibi siyah siyah çizikler oldu resmen para iadesi yapmadılar 10 yıl garantili elmas parçalı granit tencerelerinden aldım ne yemek doğru dürüst pişiyor birde kapaklarının yanı plastik kokuyo resmen asla memnun kalmadım diğer tüm tencere tavalarım tefal çok memnunım 6 yıldır kullanıyorum.

tubis

Yeni üye
Üye
Hisar granit tavsiye ederim karaca ve shafer kullandım memnun kalmadım. Hisar deneyin, Tefal'da kötü değil yukarıdaki arkadaşlara katılıyorum.

DeniSs

Yeni üye
Üye
tefal iyi bence ben onu kullaniyorum korkmazi kullanan arkadaşlarım da var onlarda memnun korkmaz ve tefal öneririm servis garantisi de var hem