Pasaport Yenileme | A Kalite Paylaşım

Pasaport Yenileme

LadySea

Üye
Üye
Katılım
18 Nis 2019
Mesajlar
15
Tepkime puanı
26
Puanları
13
Pasaport yenileme oldukça kolay ve fazla zamanınızı almayacak bir işlemdir.

Pasaport yenileme durumları;

1. Pasaportunuzun sayfası kalmadıysa.
2. Pasaportunuz kaybolmuşsa.
3. Pasaportunuz yırtılırsa.


Yapılan son değişiklik sonrası artık pasaport işlemlerinin hepsi Nüfus Müdürlüklerinden gerçekleştirilmektedir. Üstelik illa ki bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğü’ne gitmenize gerek kalmadan en yakın hangi Nüfus Müdürlüğü’nden randevu alabildiyseniz oradan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün randevu internet sayfasından online randevu alıp size verilen tarih ve saatte nerenin Nüfus Müdürlüğü'nden randevu aldıysanız orada bulunmanız gerekmektedir.
Karşınıza çıkan internet sayfasında üç seçenek göreceksiniz, en alttaki Pasaportu tıklayıp çıkan uyarıyı kabul edeceksiniz.
Yeni açılan internet sayfasında kişisel bilgilerinizi doldurup, il ve ilçe belirleyecek size uygun tarihi seçerek randevu işlemini tamamlamış olacaksınız.PASAPORT YENİLEME ÜCRETLENDİRMESİ AŞAĞIDA Kİ GİBİDİR.

37


PASAPORT YENİLEMEK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
1
. Bir Adet Biyometrik resim.
2. Nufus Cüzdanınız.
3. Eski Pasaport Banka dekontu ( Pasaport defter ücretini ödediğinize dair. )


PASAPORT TESLİM
Pasaport yenileme işlemi üzerine Nüfus Müdürlüğüne başvurduktan sonra eski pasaportunuzu Müdürlüğe teslim ediyorsunuz. Başvurunuzdan sonra yeni pasaportunuzun size ulaşma süresi 1 haftadan fazla sürmeyecektir. Evde veya Ofisinizde kimse bulunmadığı taktirde pasaportunuz elinize geçmezse Nüfus Müdürlüğü’ne giderek teslim alabilirsiniz.


ESKİ PASAPORTTAKİ VİZELER
Eski pasaportunuz delinmiş bir vaziyette yeni pasaportunuzla birlikte size teslim edilecektir. Peki eski pasaportunuzda ki geçerli vizeler ne olacak? Bu konuda hiç endişelenmeyin. Eski pasaportunuz delinmiş dahi olsa vizeleriniz halen geçerlidir. Eğer eski pasaportunuzda vizeniz varsa, seyahate çıkarken hem yeni hem de eski pasaportunuzu yanınıza almak zorundasınız. Ki eski pasaporttaki vizeniz ile o ülkeye giriş yapabilesiniz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

CeReN

Yeni üye
Üye
Katılım
24 Nis 2019
Mesajlar
16
Tepkime puanı
6
Puanları
3
henüz pasaportum bile yok evden bile doğru durust çıkamıyoruz :p
 
Üst