Kaşık Maması Tavsiyesi (Hangi Meyve) | A Kalite Paylaşım

Kaşık Maması Tavsiyesi (Hangi Meyve)

scout

Yeni üye
Üye
10 aylık ikiz kızlarım var irmikle herhangi bir meyve yapıp kaşık maması yapıyorum. Başka nasıl kaşık maması yapıyorsunuz neyle?

Sevily

Yeni üye
Üye
Sade pirinc unuyla yapabilirsiniz meyvesini. Meyvesini ayrı bir cezve de hafif yumuşayana kadar 3 4 dk hasliyorum. Pirinc ununu da ayrı pişirip meyveyi içine karıştırıp çatalla eziyorum.

seyhan

Yeni üye
Üye
Kasik mamasini hangi ogunde veriyorsunuz ? Niye corba veya meyve vermiyorsunuz ?

H

hilal

Ziyaretçi
benim ikiz bebeklerin var bir öğün de kaşık maması veriyorum değişlik Sun diye çorbalar yapıyorum yemeklerden veriyorum kaşık maması genelde yatarken veriyorum

seyhan

Yeni üye
Üye
benim ikiz bebeklerin var bir öğün de kaşık maması veriyorum değişlik Sun diye çorbalar yapıyorum yemeklerden veriyorum kaşık maması genelde yatarken veriyorum
Allah bagislasin bana dr kendi yemedigin seyleri bana cocuguna alistirma dedi,kasik mamasi sen yiyor musun cocuguna vereceksin dedi belki sizin dr kasik mamasi ver demistir ondan sordum

S

senem

Ziyaretçi
dr biraz tuhaf heralde, bebek daha o bizimle aynı olabilirmi biz anne sütü yada formül mamada içmiyoruz bebekler onunla besleniyorvermeyelimmi pilav adanamı yesinler.

S

sym

Ziyaretçi
Yulaf ezmesini suda haşlayın istediğiniz meyveyi katın. Ocaktan alınca tatlandırmak için pekmez kullanın

G

gül

Ziyaretçi
Tam bugday unu ya da yulaf unu kullanıyorum sadece. Pirinç unu hele kesinlikle önermem kendim de kullanmam irmiğin de bebeklere en ufak yararı yok.

S

snm

Ziyaretçi
Ara öğünde ya da kahvaltıda pankek yapıyorum ben. 7.ayımız bitmek üzere bu arada. Yumurta sarısı muz ve tam buğday unuyla. Hem bölüp kendi yemesini sağlıyorum. Kaşık maması olarak da geçenlerde bal kabağını irmikle haşlayıp yulaf ve pekmez koydum içine.

T

tulay

Ziyaretçi
Ara öğünde ya da kahvaltıda pankek yapıyorum ben. 7.ayımız bitmek üzere bu arada. Yumurta sarısı muz ve tam buğday unuyla. Hem bölüp kendi yemesini sağlıyorum. Kaşık maması olarak da geçenlerde bal kabağını irmikle haşlayıp yulaf ve pekmez koydum içine.
yulaf unumu hergun veriyormusunuz tarif alabilirmiyim ?

S

snm

Ziyaretçi
yulaf unumu hergun veriyormusunuz tarif alabilirmiyim ?
yulafı her gün vermiyorum. Hafta da bi iki kere. Bal kabağını yulafla haşlıyorum pişmeye yakın irmik ekliorum ocaktan alınca da pekmez. Kızım pütürlü sevdiği için rondodan geçirmedim ben.