Bebeğim Kabız Oluyor. Ne İyi Gelir? | A Kalite Paylaşım

Bebeğim Kabız Oluyor. Ne İyi Gelir?

prenses

Yeni üye
Üye
Merhaba arkadaşlar 6. aya girdiğimizden beri kabız oluyor oğlum yapamıyor, böyle olan var mı? Bu durumda ne iyi gelir.
Bu durum nasıl geçer? Fikirlerinizi yazabilir misiniz?

Kayısı kaynat suyunu içir dediler, yaptım. Zeytin yağı verdim, yani kısacası ne yaptıysam fayda yok.
Doktora göturdüm fitil diyor, başka bir şey vermiyor.

aymira

Yeni üye
Üye
Bizde de durum aynen oyleydi,zeytin yagi kullanmaya basladim ve artik hic kabiz olmuyor

EzGi

Yeni üye
Üye
Sanirim cogu bebekte oluyor bu. Ben gun kurusu kayisiyi pisirip pure yaparak sabah 1 2 kasik vererek cozum buldum.

Fatoş

Yeni üye
Üye
Gun kurusu kaynatip marmelat haline getirin zeytinyag ile karistirak verin hergun duzenli verirseniz 3 gun icerisinde etkisini gorebilirsiniz

Lora

Yeni üye
Üye
Dupalac ile düzeldi doğuştan kabız olan oğlum. Düzenli 1 ay günde 3 kere bir tatlı kaşık ya da 2 kere yemek.kasigi ile.
Doktorumuz ne zaman (afola) su gibi yaparsa o zaman kes o zamana kdr hiç bırakma dedi .su gibi olunca sadece sabah 1 tatlı kaşığına düşürdüm 1 hafta da böyle kullandım.arada kabız oldukça yine devam ettim 2 3 gün düzelince bıraktım düzeldik.

nazlim

Yeni üye
Üye
Avokado, elma, armut karışımı düzenli yedirildiğinde yarım saat 1 saat içinde rahatlatıyor.

N

nuray

Ziyaretçi
İnşallah en kısa zamanda bütün bebişlerimizin bu sorunları gecer cok zor ya

G

gündüs

Ziyaretçi
Pirinc patates muz veriyorsan onlar yapiyodur.
Ya da sutun yaglidir, bizde 3 aydan beri kabiz oluyoruz, ilac bile kullandik fayda etmedi. 9 aydayiz yeni duzeliyor, ancak fitle yapdiryodum sadece anne sutu aliyoduk. Ek gidaya 6 aydan sora basladik ve ayni 10 gundur duzene giriyor.

Sevily

Yeni üye
Üye
2 - 3 tane Kayısı'yı yada gün kurusunu suda kaynattın yumuşayınca Çatalca ezin yada robottan geçirin biraz sulu bırakın püre gibi olacak çok iyi geliyor kabızlığa benim kızım bir zamanlar kabız oluyordu kan ilacından iyi geldi.

prenses

Yeni üye
Üye
2 - 3 tane Kayısı'yı yada gün kurusunu suda kaynattın yumuşayınca Çatalca ezin yada robottan geçirin biraz sulu bırakın püre gibi olacak çok iyi geliyor kabızlığa benim kızım bir zamanlar kabız oluyordu kan ilacından iyi geldi.
Dediğiniz gibi yapıyorum zaten ama sadece arada gaz cıkarıyor kakasını yapamıyor.

Sevily

Yeni üye
Üye
Anladım doktor söylemişti kulak çubuğunu zeytin yagına bulayın ve poposunun etrafın da gezdirin, uyarı yapıyor zaman ya da sunuda soyleyeyim. Kulak cubugunu pamuğun bitimine kadar makata sokun, o zamanda yapar zeytin yagı iyi geliyor.

seyhan

Yeni üye
Üye
Maflor şase kabızlığı da ishale de birebir hemde doğal bize doktor önermişti sizde doktorunuza danışın isterseniz.
Bende bunu sadece ishal için sanıyordum ama eczacıya danıştım hem ishal hem kabızlık için kullanılıyormuş bağırsak düzenleyiciymiş gerçekten bizde fayda etti kabızlığa

Z

zeliha

Ziyaretçi
Bebeklerde kabızlığa tek iyi gelin sarı dünya çiçeği sapiyla koparıp bebeğin poposuna sokuyosunuz çiçeği dışarda kalıyor. 5 dk içinde çocuk rahatliyor, 3 cocuk annesiyim ve hepsinde de uyguladim, hiçbir zararı yok.

tubis

Yeni üye
Üye
Probiyotik damla ver düzelene kadar her gün. Yemeği yedirdikden sonra has zeytin yağı bi cay kaşığı ver üzerine 2 yemek kaşığı su içir. Sebze ve meyve ağırlıklı besle kesin çözüm..

tuğçe

Yeni üye
Üye
Sebze corba yedirin, benim kizimda kabizdi sebze corba iyi geldi.
Ayrıca bol bol su icirin inanin ise yariyor.

aysel

Yeni üye
Üye
Kan damlası ne kullanıyonuz bir doktorunuza danışın sonra bol su ve zeytinyağı bi çay kaşığı verin kuru kayısı önermişlerdi bize de.

bahar

Yeni üye
Üye
Benim oglumda cok sık kabiz oluyor. En iyi hurma ve kayisiyi haslayip veriyorum, 1 saat gecmeden yapiyor.

Duru

Yeni üye
Üye
Şok da kefir ve probiyotik mayası var tanesi 1.5 lira. Alıp yoğurdunuzu mayalayın. Yalnız sakız gibi oluyor.