9 Aylık Bebek İçin Beslenme Listesi Önerisi | A Kalite Paylaşım

9 Aylık Bebek İçin Beslenme Listesi Önerisi

Gül

Yeni üye
Üye
Arkadaşlar bebeğim dokuz aylik.
Sabah 10 da yumurta sarısı, pekmez, peynir, zeytin vs veriyorum.
11'de emerek uyuyor.
Öğlen 1 de çorba iciyor, beni emerek uyuyor.
3 gibi meyve yediriyorum, havuç, elma armut vs sonra tekrar emip uyuyor.
Akşam 6 gibi yoğurt ve et ürünlerinden yiyor
8 gibi pirinç unu, irmik, pekmez, meyve, ceviz rendeleyip yediriyorum.

Size sormak istediğim beslenme listemiz ve uyku düzeni nasıl bir fikir sormak istedim.

T

tuana

Ziyaretçi
9 aylık bebek için çok fazla bu yedikleri.
2 veya 3 caybardagini geçmemeli ve çok sık aralıklarla veriyorsunuz bu kadar ek gıda alan bebek yeterli anne sütü alamaz sürekli tok olur.
çok fazla şekerli gıda var meyve pekmez vs.

Avokado ruseym yulaf muz yedir çeşitlendir bu kadar sık yedirme bir öğün ek gıda diğer öğün anne sütü olsun yani 12 de çorba içti 2 de sadece anne sütü gibi ne kadar yediği değil ne yediği önemli ben bu şekilde günde en fazla 3 öğün ek gıda veriyorum.

F

Fatma

Ziyaretçi
Fazla pirinç ununun faydası yok ki kabız yapar bebeğini yine de sen bilirsin.
pirinç unu iyi bişey değil sağlıkla sihhatle büyüsün inşallah.

T

tuana

Ziyaretçi
Benim oğlum 10 aylık bunların yarısını bile yemiyor boyu kilosu da üst sınırda sizin çocuğunuzun boyu kilosu nasıl

Gül

Yeni üye
Üye
Benim oğlum 10 aylık bunların yarısını bile yemiyor boyu kilosu da üst sınırda sizin çocuğunuzun boyu kilosu nasıl
Boyu ayına göre iyi ama kilosu 7.150 gr doktor ve hemşirem ek beşini çoğaltın dedi bende bunları veriyorum bebeğime tabi benide emiyor sürekli 9 aylik olmasına rağmen 7 tane dışı var ama hemşirem beni korkuyor kilosu düşük diye bende size sormak istedim

D

dilek

Ziyaretçi
Bende sabah on gibi yumurta sarısı tuzsuz lor ılık suyla bir çay kaşığı pekmez saat bir gibi tarhana çorbası kemik suyu arada koyuyorum yada haşlanmış tavuk suyu akşam beş altı gibi yoğurt yada meyve püresi sekiz gibi tekrar farklı bir çorba yada yediğimiz yemeklerden yiyelecegi şekilde sonra on gibi emiyor uyuyor ama sabaha kadar belki on kez memeye kalkıyor

Gül

Yeni üye
Üye
Bende sabah on gibi yumurta sarısı tuzsuz lor ılık suyla bir çay kaşığı pekmez saat bir gibi tarhana çorbası kemik suyu arada koyuyorum yada haşlanmış tavuk suyu akşam beş altı gibi yoğurt yada meyve püresi sekiz gibi tekrar farklı bir çorba yada yediğimiz yemeklerden yiyelecegi şekilde sonra on gibi emiyor uyuyor ama sabaha kadar belki on kez memeye kalkıyor
peki benim yazdığım besin saatleri nasıl normalmidir

D

dilek

Ziyaretçi
Hatice hanım yiyen bebek için bence çok değil ama pekmezin biraz fazla geldi bana bence sadece sabah versen yeterli olabilir bide pirinç unu vermemeye çalışıyorum.

D

Demet

Ziyaretçi
Benim oglum 15 aylık bu kadar yemiyo bencede fazla ama tabiki saygı duyarım

D

dilek

Ziyaretçi
abartmayın siz cocugunuzu ac bırakıyorsunuz o zaman
Kesinlikle çok vermiyorsunuz ne yiyorsa vitaminli protein ağırlıklı olarak verin eğer yiyen bir bebeğiniz varsa çok şanslısınız ben iyi yi de kötüyü de fazlasıyla araştıran bilen bir annecim ikinci çocuğum ve ikisi de hiçbirşey yemiyor evimde tarhanayı peyniri yumurtası herşeyi en doğalından organik yaparım ama gelin görün ki kızıma cipsle kandırarak yoğurt yediriyorum ?demem o ki söylemekle uygulamak çok farklı çocuğunuzu en iyi siz bilirsiniz sağlıklı herşeyden vitaminini alsın protein ağırlıklı beslemeye çalışın bebeğinizin kilosu fazla değil yiyorsa yedirmekten korkmayın fazla diyenlere de bakmayın

G

gönül

Ziyaretçi
Benimkide 15 aylik bu kadar yemez zaten acikmiyor ögun araligi 3 bazen 4 saati buluyor versemde acikmadan yemiyor tukuruyor

F

Fidan

Ziyaretçi
Benimkide 15 aylik bu kadar yemez zaten acikmiyor ögun araligi 3 bazen 4 saati buluyor versemde acikmadan yemiyor tukuruyor
benimkide oyle sabh 9da kalkar saat degısıo sonra kahvaltı yaparız sonra ara ogun yer bazen yemeden uyur saat 3_4 kalkıs saatıne gore corba yer sonra yine ara ogun aksam bizimle yer 7_8 tabi dısarı cıkartırsam yemek saati degısıo yatarken muz yer o kadar Bn genelde 4 saate Bı yemk verıom acıkıo ve kilo alımıda guzel oluyo

S

Senem

Ziyaretçi
Anne sütü alıyorsa bu kadar öğünün fazla olduğunu düşünüyorum öglen meyve yiyorsa gece tekrar meyveye ve muhallebiye hiç gerek yok gibi

E

Ebru

Ziyaretçi
Benim kızım da 9 aylık . 2 ay emdi sonrasında emmedi. Sabah kahvaltıda yumurta peynir zeytin pekmezli ıhlamur sonra meyve öğlen formül mama akşam üzeri ayva pişiriyorum hurmayla onu yer. Akşam çorba içer. Uyumadan önce formül mama yer sabaha kadar da uyanmaz. Bence sizin bebeğiniz de gayet güzel yiyiyor. Ayrıca emdiği için de çok şanslısınız. Sağlıkla büyütün inşallah.

F

Fatoss

Ziyaretçi
Hayanlikla okudum gerçekten 11 aylık kizim bunların ücde birini yedirebilsem dünyanın en mutlu insanı olurdum herhalde iştahsız iki çocuk büyütüyorum ve özeniyorum gerçekten masallah diyeyim

M

Melehat

Ziyaretçi
9 aylık bir bebeğe 8 öğün yemek ben öğünleri saymaktan yoruldum o bebek okadar yemeği eminim yemekten ve uyumaktan yorulmuştur

G

Güll

Ziyaretçi
Benımde prensesımde 9 aylık ve 15 gündür agzını kitliyor ya da ağzında tutuyor. 6 dişi var. Bende 4 öğün verıyorum ama çok az yıyor. 2/3 kaşık. Bol bol emıyor. Meme hastası. Özeldekı doktorum 1 yasına kadar ek gıdayı az ver çok emsın dedı. Dün saglık ocagı kontrolu vardı hemsıre ek gıda önde olsun dedı. Halbukı 800 gram almıs masAllah bu ay. Tabı kı doktorumu dınlıcem bol bol emsın.

Gül

Yeni üye
Üye
Benımde prensesımde 9 aylık ve 15 gündür agzını kitliyor ya da ağzında tutuyor. 6 dişi var. Bende 4 öğün verıyorum ama çok az yıyor. 2/3 kaşık. Bol bol emıyor. Meme hastası. Özeldekı doktorum 1 yasına kadar ek gıdayı az ver çok emsın dedı. Dün saglık ocagı kontrolu vardı hemsıre ek gıda önde olsun dedı. Halbukı 800 gram almıs masAllah bu ay. Tabı kı doktorumu dınlıcem bol bol emsın.
merhaba benim kızımda 9 aylık 2 3 gündür ağzını kapatıyor siz kapatınca ısrar ediyormusunuz ben ısrar etmek istemiyorum ama sürekli de böyle yapmaz inşallah doktorunuz neden böyle yaptığıyla ilgili birşey dedi mi inşallah geçici birseydir

G

Güll

Ziyaretçi
merhaba benim kızımda 9 aylık 2 3 gündür ağzını kapatıyor siz kapatınca ısrar ediyormusunuz ben ısrar etmek istemiyorum ama sürekli de böyle yapmaz inşallah doktorunuz neden böyle yaptığıyla ilgili birşey dedi mi inşallah geçici birseydir
etmıyorum çünkü çok aglıyor sonra da kusuyor. Sütüm yarıyor çok şükür dıye avunuyorum ama içimde rahat degıl. Dişleri çıkarken iştahlıydı. Dönemseldır dıye düşünüyorum. 9 ay sendromuda yok ama ? sizde kuzunuza ısrar etmeyın. İnş iştahları geri gelır