7 Aylık Bebeklere Ne Verilir? | A Kalite Paylaşım

7 Aylık Bebeklere Ne Verilir?

love

Yeni üye
Üye
7 aylık bebişlerinize neler veriyorsunuz anneler, tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Sevily

Yeni üye
Üye
Sabah kalkınca
yumurta sarısı peynir ıhlamur
Sonra tekrar sekerleme yapıp kalkar meyve rendesi yada muhallebi ile meyveyi karıstırıp veriyorum veya yogurt ile meyve
Eline elma armut veriyorum arada onları tırtıklar
Aksamda corba yapıyorum
Gece yatarkende mama veriyorum.

tuğçe

Yeni üye
Üye
Sabah kalkınca peynir altı suyu ile muhallebi yapiyorum içine yumurta sarısı, peynir, avakado ezip koyuyorum. Öğlen uykusundan uyanınca o gün ne çorbası yaptıysam balkabağı, brokoli, tavuk suyu gibi. İkindi zamanı meyveli yoğurt, akşam da meyveli muhallebi ve yatıracağım zaman da 180 ml devam sütü veriyorum. (Öğlen ve ikindi uykusundan önce de 60 gr devam sütü içiyor)

Ev de kendim Ayva veya elma hasliyorum suda haşlanan meyveleri eziyorum. Tencerede kalan suyun 1 çay bardağı ile 1 yemek kasığı tam buğday unu, yulaf unu, pirinç unu veya irmikle. Hergün farklı bir unla yapıyorum muhallebisini.

Lor peynir yaparken süzülen su peynir altı suyu oluyor. Sadece sabahları sabah muhallebisini onunla yapıyorum 1 çay bardağı peynir altı suyu 1 yemek kaşığı tam bugday unu. Içerisine hangi meyveyi istersem koyup veriyorum

prenses

Yeni üye
Üye
Bugun yediklerini yazayim; sabah 8 de 120 lik mama. Uyaninca kahvalti, 10 bucuk gibi yumurta sarisi, labne, pekmez, tereyag karisimli. 12 de tekrar mama 90 lik, saat 2 de meyveli yogurt, 3.5 da brokoli corbasi, 6 da uyaninca sebze puresi, havuclu, patatesli, kiymali, pirincli. 8.5 da kasik mamasi. uyaninca 11 de 90 lik mama, simdi yatarkende pirinc unlu formul mamali yapicam. Gunde bir kere elma suyu sikarim, her yemekte onuda yanimiza alirim, agzina bir iki kere yediklerimizden atarim.

S

songul

Ziyaretçi
Yumurtaya kaçıncı ay başlanıyor? Benim kızım 2 gün sonra 7 bitecek 8 den gün alacak ama daha yumurtaya başlamadım.

prenses

Yeni üye
Üye
10 gun oldu basladik suan sarisi bir daha ki ay beyazi.
Agustos dogumluyuz doktor 1 ay sonra dedi beyazini. Baligi da 1 ay sonra dedi, bu ay bize baslattiklari her gun bir cay kasigi pekmez kiyma tavuk azar azar yemeklerine koy dedi yurutece koyabilirsin bu ay dedi. Portakal mandalina azar azar verebilirsin dedi.

S

songul

Ziyaretçi
Portakalda dikkatli olun dr banada portakal ver dedi kanportakal verdim çokda tatlıydı ekşilik hiç yokdu. Kızım öyle pişik olduki sanki su dökülüp yanlış gibi yavrum çok ağladı zor geçirdim pişigini portakalıda kesdim vermiyorum.

prenses

Yeni üye
Üye
Songül ver deyince birden vermeseydin ben armut muz mandalina bu meyvelerin ceyrekleriyle pure yapiyorum tek basina mandalina yedirmedim.

prenses

Yeni üye
Üye
Ben tüm meyvaları 3 gün kuralıyla vermişdim en son portakal onuda ince bir dilim elimle tutarak emmesini sağlamıştım. Benim hatam 3 gün üst üste vermem oldu o yüzden pişik oldugunu düşünüyorum. Çok tatlıydı sevdi de bende verdim gerisini düşünemedim.

Lora

Yeni üye
Üye
Sabah 9 öğlen 1 akşam üstü 4 ya da 5 akşam 8 yada 9 gece en son 12 buçuk 1. Hiç beni emmiyor, biberon mama içmiyor. Yediği şeylerde arı mama, un maması, pirinç unu, meyve püreleri, havuç ve kabak püreleri bu kadar. Bu arada çok da iştahsız hep zorlama ile.

eDDa

Yeni üye
Moderatör
Benim kızımda Temmuz doğumlu 7 aylık oda bir bir buçuk haftadır hiç bir şey yemiyor bende anlamadım. Her şey yapıyorum yok yemiyor. Meyve bile yeniyor ağzını kitliyor