14 Aylık Bebeklere Ne Yediriyorsunuz? | A Kalite Paylaşım

14 Aylık Bebeklere Ne Yediriyorsunuz?

ilknur

Yeni üye
Üye
14 aylık bebeklere neler yediriyorsunuz? tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Y

Yasemin

Ziyaretçi
yediğim herşeyden veriyorum biraz iştahsız olsa da. kilo durumunuz nasıl 28 ocak doğumluyuz boyumuz 82 cm kilomuz 8.800

D

dilek

Ziyaretçi
12 Aralık 2017 doğumlu daha 7900 kilosu boyu 75 cm hiçbirşey yemiyor doğru düzgün :(

C

cahide

Ziyaretçi
Kaç öğün yiyor bebisler acabaaa?bizde herşeyi yiyoruz evde ne varsa veriyorum

Y

Yasemin

Ziyaretçi
Öğün olarak sabah 8. 8.30 gibi kalkıyoruz yumurta peynir ıhlamur falan böyle kahvaltı öğleye doğru emziriyorum. uyuyor kalkınca sebze püresi ve ya çorba veriyorum akşamüstüye doğru meyva veriyorum avokado muz ceviz akşama biz yemekte ne yersek ona da yediriyorum sonra 1 saat şekerliyoruz kalkınca işte kurabiye çay tatlı meyva falan yersek onlardan da yediriyorum. gece yatarken gece maması yapıyorum ve uyuyoruz. ama hep emmek istiyor. çalıştığım için işten gelince hemen emziriyorum hasret gideriyoruz falan

C

Cahide

Ziyaretçi
maşallah gayet güzel yiyor?bende sabah öğle akşam 3ogun yiyor ara öğün istemiyor?sabah geç kalkıyor 10.bucuk gibi akşamda erken yatıyor zaman kalmıyor ara öğün için muhallebi yerdi artık istemiyor onuda emiyor çok şükür

Y

Yasemin

Ziyaretçi
geç kalkıp erken yattığından dolayı zaman kalmıyor aynen benim kızım da uyumak bilmiyor. geç uyuyor sabah erkenden kalkıyor. öncen böyle değildi hiç yemiyordu hiç.

C

Cahide

Ziyaretçi
nasıl düzeldi yaaa?6aylik başladık blw olarak 1yaş dan beri yemiyor zorla yiyor inşallah düzelir herşeyine baktirdik iyi çok şükür ? diş e bağlıyorum amacım çok yesin kilo alsın değil az da olsa yesin istekli yesin istiyorum zaten zorla yiyince olmuyor

A

Asena

Ziyaretçi
03.01.2018 doğumluyuz bizde 11 kilo 82 cm kızım. Herşeyi yiyor. Sabah kahvaltısı öğlen yemeği ara öğün akşam yemeği gece muhallebisi gün içinde de 2 kere süt içiyor

S

Songül

Ziyaretçi
28 ocak dogumlu bebegim ama hiç bişey yemiyo kafayı yiyecem denemedigim kalmadı hergün birşey yapıyorum yemiyo tek yedigi yogurt süt içiyo bide arı mama başka agzına bişey sürmüyo bendemi bi sıkıntı var anlamadım

Y

Yasemin

Ziyaretçi
dişlerden kaynaklanıyordur iştahsızlığı. genel öyle bebekler canım üzülme bende öyleyim ama biraz geçti bizim iştahsızlığımız diş döneminde yine aynı oluyoruz.

S

Songül

Ziyaretçi
Yasemin ama hep iştahsız hiç ek gıdaya alışamadı yaptıgım herşeyden yemesi lazım ama yok yemiyo ev yogurdunu kabul etmedi hazır alıyorum mecbur birtek onu sevdi sütü cok seviyodu ondanda tiksindi ne yapsam bilemiyorum kilosu 8 kilo ebebiz biraz geriden geliyo dedi

Y

Yasemin

Ziyaretçi
doktora götürdün mü? gece maması yapıyor musun? emiyorsa ek gıda da istemez bende bilemedim şimdi. bende çok çektim yememesinden

S

Songül

Ziyaretçi
Emiyo ama sütüm yok sırf şifa olsun damlası diye veriyorum gece mama içiyo gecede kalkarsa süt veriyorum

Y

Yasemin

Ziyaretçi
O dediğiniz seyden dolayı yemiyor bebiş içinde şeker var vucut şeker istiyor arı mama vermeyin başka birsey verin. Zarar veriyor bebegr ama baska bi çözüm bulun evet aç kalıyor ama aç kalması mamadan daha iyi emin olun içeriği bize bile uygun değil farklı şekilde yemek sunun yada bıtakın kendi döke saça yesin belki onu istiyordur 10 ocak dogumlu kızım var ben yediremiyorum kendisi yiyor önüne koyuyorum isterse yiyor istemezse yemiyor zorlamı yorum bizde anne sütü hiç olmadı ne yerse kar diyorum şuanda .

Şu anda herseyi yiyebilecek konumdalar makarnayı haslayıp koyun önüne mama sandalyesi varsa ona yoksa sofrabezine koyun alıp yesin önce bi mıncıklar bakar agzına götürür ben havuç vs herseyi veriyorum pankek yapıyorum veriyorum köfte veriyorum tavuk veriyorum hepsini eline veriyorum yiyor aizde öyle yapın belki öyle yemek istiyordur blw beslenme yöntemi diye bakın

E

eliff

Ziyaretçi
17 aylik oglum sadece emiyo ek gidayi kabul etmiyo cok mucadele verdim yemeyi sevsin diye emmek daha kolayina geliyo surekli memede artik takmiyorum bende

S

sümeyra

Ziyaretçi
10 ocak dogumluyuz biz ne yersek onu yiyor ama tuzu şekeri olmadan sabah ve akşam süt içiyor yafa formül mama canı hangisini isterse

H

Hacer

Ziyaretçi
Bizde 27.12.2017 doğumluyuz sabahları kalktığında ilk önce emer 1 saat sonra falan ayrı yemez kahvaltıyı mecburen karma veriyorum uyur kalkınca emer sonra çorba sonra bazen sade yoğurt bazen de meyveli yoğurt akşam biz ne yersek vermeye çalışıyorum ama çok nadiren yer birde muhallebi yer akşamda emmeye kalkar